NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE » CZY BÓG ZNISZCZY SODOMĘ DLA JEDNEGO ZE SPRAWIEDLIWYCH, KTÓRYM JEST SP5MAD WŁODEK Z WARSZAWY?

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Czy Bóg zniszczy Sodomę dla jednego ze sprawiedliwych, którym jest SP5MAD Włodek z Warszawy?

  
HealthyDonkey
11.11.2018 20:56:04
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 28 #2606147
Od: 2018-10-27
Bóg w gościnie u Abrahama

Pan ukazał się Abrahamowi pod dębami Mamre, gdy ten siedział u wejścia do namiotu w najgorętszej porze dnia. Abraham spojrzawszy dostrzegł trzech ludzi naprzeciw siebie. Ujrzawszy ich podążył od wejścia do namiotu na ich spotkanie. A oddawszy im pokłon do ziemi, rzekł: «O Panie, jeśli darzysz mnie życzliwością, racz nie omijać Twego sługi! Przyniosę trochę wody, wy zaś raczcie obmyć sobie nogi, a potem odpocznijcie pod drzewami. Ja zaś pójdę wziąć nieco chleba, abyście się pokrzepili, zanim pójdziecie dalej, skoro przechodzicie koło sługi waszego». A oni mu rzekli: «Uczyń tak, jak powiedziałeś».
Abraham poszedł więc spiesznie do namiotu Sary i rzekł: «Prędko zaczyń ciasto z trzech miar najczystszej mąki i zrób podpłomyki». Potem Abraham podążył do trzody i wybrawszy tłuste i piękne cielę, dał je słudze, aby ten szybko je przyrządził. Po czym, wziąwszy twaróg, mleko i przyrządzone cielę, postawił przed nimi, a gdy oni jedli, stał przed nimi pod drzewem.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------


SP5MAD
05.10.2018 16:01:43
poziom 4Grupa: Użytkownik

Posty: 217 #2591979
Od: 2011-1-10
  EI2KK pisze:


  SP2LIG pisze:

  sp3eld pisze:  ........Przecież gdyby SP2LIG chciał udowodnić, że mój wpis jego nie dotyczy,
  to miał już ku temu kilka możliwości wskazywanych przez różne tu osoby.

  Ale tu chodzi o gonienie króliczka, nie o jego złapanie ,-)

  Zapewne są tacy, co SP2LIG znają, więc mogą sami zweryfikować, dlatego wrzucam
  nieco więcej informacji z teczki tego TW:
  - s. Leona i Janiny Mazerskiej, ur. 9-11-1955 Biskupice pow. Toruń p-ta Łubianka
  - rodzice na 10 ha gosp. roln. w Biskupicach
  - wzrost 185 cm, oczy piwne, włosy czarne (to jednak informacje sprzed wielu lat!)
  - wykszt. zawodowe - kelner
  - służba wojsk. od 26-10-1974 do 7-10-1976
  - w czasie służby wojsk. pozyskany dnia 9-06-1975 przez Wydział I WSW Pomorskiego
  Okręgu Wojsk., nr ewid. 32484, współpraca do 7-10-1976
  - zamieszkały (w tamtych latach!) w Toruniu ul. Łyskowskiego 40 B (albo D?) m. 53
  - zatrudniony w hotelu "Helios" w Toruniu jako kelner
  - pozyskany 14-09-1982 przez ppor. Ryszarda Górnego w lokalu KWMO Toruń.

  Starczy szczegółów (bo mam więcej...)?

  Czasami nie warto tak bardzo iść w zaparte...

  SP3ELD  Niby komu mam udowadniać że nie jestem wielbłądem ???????? Komu Tobie ??????? Dla mnie jesteś totalnym zerem moralnym z dyplomem doktora.
  Zażyczyłeś sobie skan mojego DO, niby w jakim celu ????????? W jaki sposób dokonywałeś kwarend że wypisujesz takie idiotyzmy jak wyżej, totalne idiotyzmy.
  Takiej plamy czytaj takiej głupoty nie dokonałby by nawet chłopek po podstawówce jaką dokonałeś Ty doktor "naukowiec".
  Bagrując w archiwach IPN'u podpisałeś dokument w którym zobowiązałeś się do nie wykorzystywanie zdobytych tam materiałów do celów innych jak naukowe.
  Co Ty zrobiłeś ???????? Wykorzystałeś je w niecnym celu i to jeszcze totalnie nieudolnie.

  Twoje "naukowe" szczegóły warte są tyle żebyś je sobie w kiblu powiesił, tam jest ich miejsce. Czekamy wszyscy na dalsze Twoje "rewelacje", proszę bardzo nie krępuj się.

  Cyt "Czasami nie warto tak bardzo iść w zaparte..." koniec cytatu. TO Ty totalnie idziesz w zaparte, coś z Twoim czerepem nie jest tak jak powinno być.
  Przyjdzie taki czas kiedy Twój ślepy tor skończy się. Jestem ciekawy co będziesz miał wtedy do powiedzenia np. tu na forum.

  Nie musisz udowadniać że jesteś niewinny, ten okres juz minął, chociaż naukowiec jeszcze w nim tkwi.

  Możesz natomiast udowodnić że naukowiec jest w błędzie.

  W bardzo prosty sposób, wstaw skan jakiegos dokumentu, zaczernij dane wrażliwe jak numer dowodu, zaczernij częściowo zdjęcie, żeby nikt tego skanu nie uzył, ale zostaw te dane które wstawił naukowiec powyżej. Nie musi to zresztą być DO, moze być uproszczony akt urodzenia, gdzie również nazwisko panieńskie matki będzie widoczne. W taka zbieżność wszystkich danych troche trudno będzie uwierzyć.

  W ten sposób udowodnisz, ze to co naukowiec wynalazł, dotyczy innej osoby, o podobnych danych, cyli udowodnisz że naukowiec nie jest wiarygodny.

  Nie udowodnisz w ten sposób swojej niewinności, bo to że ta teczka nie jest twoja, nie znaczy ze nie ma innej teczki - nie twierdze że jest, wykazuje po prostu co udowadniasz pokazując swoje dane, a czego nie udowadniasz.


Cześć,

Założę się z Tobą, że SP2LIG nie zrobi nic prostego i jednoznacznego, żeby udowodnić iż naukowiec jest w błędzie. bardzo szczęśliwy
Mógł już to zrobić dawno temu.
Zapytaj Go na przykład, kiedy obchodzi urodziny zgodnie z zapisem w dowodzie osobistym.

Włodek, SP5MAD.

SP5MAD
09.11.2018 11:54:50
poziom 4Grupa: Użytkownik

Posty: 217 #2605495
Od: 2011-1-10


Ilość edycji wpisu: 1
SP2LIG pisze:

SP6OUJ. pisze:

Grek siedzi cicho.
Przeczytał już, że został wywołany do tablicy.
Widać była to prawda i nie chce się oczyścić, czyli dowodów mu brak....Odblokuj PW to Ci stosownie odpiszę, już odeszła Tobie ochota na przedruki prywatnej poczty ??????? Przyjdzie czas to Ty też będziesz siedział cicho, raczej odejdzie Tobie ochota na totalnie głupkowate pyszczenie tak jak to robisz do tej pory.
Na wszystko przyjdzie czas zgodnie z procedurami. Kto jak kto ale Ty powinieneś je dobrze znać jako stały bywalec sal sądowych.
Ble, ble ble .... zero treści.
Taka postawa, jaki charakter człowieka.
Na razie gryzie, atak jest czasami dobrą obroną, ale nie na długo - muszą przemówić fakty.
Czekamy

Włodek, SP5MAD.

SP5MAD
09.11.2018 14:31:23
poziom 4Grupa: Użytkownik

Posty: 217 #2605539
Od: 2011-1-10
Czekamy na fakty, które obiecałeś !
Twoja napastliwość wcale Ci nie pomaga, a wręcz odwrotnie.
Nie licz na to, że sprawa rozejdzie się po kościach i popadnie w zapomnienie.

CZEKAMY,

Włodek, SP5MAD.

SP5MAD
09.11.2018 18:52:15
poziom 4Grupa: Użytkownik

Posty: 217 #2605604
Od: 2011-1-10
[quote=SP2LIG]
Ale jak powiedziałem A to w swoim czasie powiem również B.
______________
quote]

No to dobrze, bo myślałem, że się chyłkiem cofasz.

No to czekamy na to B.

Włodek, SP5MAD.

SP5MAD
11.11.2018 10:15:40
poziom 4Grupa: Użytkownik

Posty: 217 #2606036
Od: 2011-1-10
VSS pisze:


.......nie miałeś nawet krzty honoru .........


Czyżbyś miał jakąś nadzieję ?

Włodek, SP5MAD.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dla choćby 10 sprawiedliwych nie zniszczę Sodomy

Pan mówił sobie: "Czyż miałbym zataić przed Abrahamem to, co zamierzam uczynić? Przecież ma się on stać ojcem wielkiego i potężnego narodu, i przez niego otrzymają błogosławieństwo wszystkie ludy ziemi. Bo upatrzyłem go jako tego, który będzie nakazywał potomkom swym oraz swemu rodowi, aby przestrzegając przykazań Pana postępowali sprawiedliwie i uczciwie, tak żeby Pan wypełnił to, co obiecał Abrahamowi".

Tutaj miał miejsce prawdopodobnie słynny dialog Abrahama z Jahwe o sprawiedliwości Bożej, która nie dozwala ginąć sprawiedliwym razem z grzesznikami. Autor biblijny każe najpierw przemawiać Bogu do samego siebie na sposób człowieka zastanawiającego się, co ma uczynić w danej okoliczności. Jahwe namyśla się mianowicie nad tym, czy ma odkryć przed Abrahamem powody bliskiego zburzenia Sodomy. Jahwe postanawia dać to pouczenie Abrahamowi, gdyż wyznaczył mu niezwykłą rolę w przyszłej historii zbawienia.

Poznanie sądu Bożego nad Sodomą i jego przyczyn może wzmocnić wiarę i ufność nie tylko u samego Abrahama i jego domowników, ale i w dalszych pokoleniach także miasta Sodomę i Gomorę obróciwszy w popiół skazał na zagładę dając przykład tym, którzy będą żyli bezbożnie, ale wyrwał sprawiedliwego Lota, który uginał się pod ciężarem rozpustnego postępowania ludzi nie liczących się z Bożym prawem).

Bóg chce, aby Abraham nie patrzył na zniszczenie Sodomy od zewnątrz, jako na naturalne tylko zdarzenie, ale też i od wewnątrz, jako na zamierzone działanie Boże w historii. Dla pouczenia zaś o tych zamiarach Bożych potrzebne jest objawienie. To objawienie ma przekazywać drugim, gdyż jemu został przez Boga powierzony urząd nauczycielski i obowiązek troski o swych bliskich, aby strzegli drogi Jahwe przez pełnienie sprawiedliwości i sądu. Po raz pierwszy wspomniane są warunki religijne przymierzaPo czym Pan rzekł: "Skarga na Sodomę i Gomorę głośno się rozlega, bo występki ich są bardzo ciężkie. Chcę więc iść i zobaczyć, czy postępują tak, jak głosi oskarżenie, które do Mnie doszło, czy nie, dowiem się".
  
Electra11.12.2018 10:40:22
poziom 5

oczka
  
Katalizator
11.11.2018 21:11:44
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 375 #2606150
Od: 2018-2-20


Ilość edycji wpisu: 1
  złamas Urbanowicz STach SP95094KA pisze:

  Bóg w gościnie u Abrahama

  Pan ukazał się Abrahamowi pod dębami Mamre, gdy ten siedział u wejścia do namiotu w najgorętszej porze dnia. Abraham spojrzawszy dostrzegł trzech ludzi naprzeciw siebie. Ujrzawszy ich podążył od wejścia do namiotu na ich spotkanie. A oddawszy im pokłon do ziemi, rzekł: «O Panie, jeśli darzysz mnie życzliwością, racz nie omijać Twego sługi! Przyniosę trochę wody, wy zaś raczcie obmyć sobie nogi, a potem odpocznijcie pod drzewami. Ja zaś pójdę wziąć nieco chleba, abyście się pokrzepili, zanim pójdziecie dalej, skoro przechodzicie koło sługi waszego». A oni mu rzekli: «Uczyń tak, jak powiedziałeś».
  Abraham poszedł więc spiesznie do namiotu Sary i rzekł: «Prędko zaczyń ciasto z trzech miar najczystszej mąki i zrób podpłomyki». Potem Abraham podążył do trzody i wybrawszy tłuste i piękne cielę, dał je słudze, aby ten szybko je przyrządził. Po czym, wziąwszy twaróg, mleko i przyrządzone cielę, postawił przed nimi, a gdy oni jedli, stał przed nimi pod drzewem.


  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------


  SP5MAD
  05.10.2018 16:01:43
  poziom 4  Grupa: Użytkownik

  Posty: 217 #2591979
  Od: 2011-1-10
   EI2KK pisze:


   SP2LIG pisze:

   sp3eld pisze:   ........Przecież gdyby SP2LIG chciał udowodnić, że mój wpis jego nie dotyczy,
   to miał już ku temu kilka możliwości wskazywanych przez różne tu osoby.

   Ale tu chodzi o gonienie króliczka, nie o jego złapanie ,-)

   Zapewne są tacy, co SP2LIG znają, więc mogą sami zweryfikować, dlatego wrzucam
   nieco więcej informacji z teczki tego TW:
   - s. Leona i Janiny Mazerskiej, ur. 9-11-1955 Biskupice pow. Toruń p-ta Łubianka
   - rodzice na 10 ha gosp. roln. w Biskupicach
   - wzrost 185 cm, oczy piwne, włosy czarne (to jednak informacje sprzed wielu lat!)
   - wykszt. zawodowe - kelner
   - służba wojsk. od 26-10-1974 do 7-10-1976
   - w czasie służby wojsk. pozyskany dnia 9-06-1975 przez Wydział I WSW Pomorskiego
   Okręgu Wojsk., nr ewid. 32484, współpraca do 7-10-1976
   - zamieszkały (w tamtych latach!) w Toruniu ul. Łyskowskiego 40 B (albo D?) m. 53
   - zatrudniony w hotelu "Helios" w Toruniu jako kelner
   - pozyskany 14-09-1982 przez ppor. Ryszarda Górnego w lokalu KWMO Toruń.

   Starczy szczegółów (bo mam więcej...)?

   Czasami nie warto tak bardzo iść w zaparte...

   SP3ELD   Niby komu mam udowadniać że nie jestem wielbłądem ???????? Komu Tobie ??????? Dla mnie jesteś totalnym zerem moralnym z dyplomem doktora.
   Zażyczyłeś sobie skan mojego DO, niby w jakim celu ????????? W jaki sposób dokonywałeś kwarend że wypisujesz takie idiotyzmy jak wyżej, totalne idiotyzmy.
   Takiej plamy czytaj takiej głupoty nie dokonałby by nawet chłopek po podstawówce jaką dokonałeś Ty doktor "naukowiec".
   Bagrując w archiwach IPN'u podpisałeś dokument w którym zobowiązałeś się do nie wykorzystywanie zdobytych tam materiałów do celów innych jak naukowe.
   Co Ty zrobiłeś ???????? Wykorzystałeś je w niecnym celu i to jeszcze totalnie nieudolnie.

   Twoje "naukowe" szczegóły warte są tyle żebyś je sobie w kiblu powiesił, tam jest ich miejsce. Czekamy wszyscy na dalsze Twoje "rewelacje", proszę bardzo nie krępuj się.

   Cyt "Czasami nie warto tak bardzo iść w zaparte..." koniec cytatu. TO Ty totalnie idziesz w zaparte, coś z Twoim czerepem nie jest tak jak powinno być.
   Przyjdzie taki czas kiedy Twój ślepy tor skończy się. Jestem ciekawy co będziesz miał wtedy do powiedzenia np. tu na forum.

   Nie musisz udowadniać że jesteś niewinny, ten okres juz minął, chociaż naukowiec jeszcze w nim tkwi.

   Możesz natomiast udowodnić że naukowiec jest w błędzie.

   W bardzo prosty sposób, wstaw skan jakiegos dokumentu, zaczernij dane wrażliwe jak numer dowodu, zaczernij częściowo zdjęcie, żeby nikt tego skanu nie uzył, ale zostaw te dane które wstawił naukowiec powyżej. Nie musi to zresztą być DO, moze być uproszczony akt urodzenia, gdzie również nazwisko panieńskie matki będzie widoczne. W taka zbieżność wszystkich danych troche trudno będzie uwierzyć.

   W ten sposób udowodnisz, ze to co naukowiec wynalazł, dotyczy innej osoby, o podobnych danych, cyli udowodnisz że naukowiec nie jest wiarygodny.

   Nie udowodnisz w ten sposób swojej niewinności, bo to że ta teczka nie jest twoja, nie znaczy ze nie ma innej teczki - nie twierdze że jest, wykazuje po prostu co udowadniasz pokazując swoje dane, a czego nie udowadniasz.


  Cześć,

  Założę się z Tobą, że SP2LIG nie zrobi nic prostego i jednoznacznego, żeby udowodnić iż naukowiec jest w błędzie. bardzo szczęśliwy
  Mógł już to zrobić dawno temu.
  Zapytaj Go na przykład, kiedy obchodzi urodziny zgodnie z zapisem w dowodzie osobistym.

  Włodek, SP5MAD.

  SP5MAD
  09.11.2018 11:54:50
  poziom 4  Grupa: Użytkownik

  Posty: 217 #2605495
  Od: 2011-1-10


  Ilość edycji wpisu: 1
  SP2LIG pisze:

  SP6OUJ. pisze:

  Grek siedzi cicho.
  Przeczytał już, że został wywołany do tablicy.
  Widać była to prawda i nie chce się oczyścić, czyli dowodów mu brak....  Odblokuj PW to Ci stosownie odpiszę, już odeszła Tobie ochota na przedruki prywatnej poczty ??????? Przyjdzie czas to Ty też będziesz siedział cicho, raczej odejdzie Tobie ochota na totalnie głupkowate pyszczenie tak jak to robisz do tej pory.
  Na wszystko przyjdzie czas zgodnie z procedurami. Kto jak kto ale Ty powinieneś je dobrze znać jako stały bywalec sal sądowych.
  Ble, ble ble .... zero treści.
  Taka postawa, jaki charakter człowieka.
  Na razie gryzie, atak jest czasami dobrą obroną, ale nie na długo - muszą przemówić fakty.
  Czekamy

  Włodek, SP5MAD.

  SP5MAD
  09.11.2018 14:31:23
  poziom 4  Grupa: Użytkownik

  Posty: 217 #2605539
  Od: 2011-1-10
  Czekamy na fakty, które obiecałeś !
  Twoja napastliwość wcale Ci nie pomaga, a wręcz odwrotnie.
  Nie licz na to, że sprawa rozejdzie się po kościach i popadnie w zapomnienie.

  CZEKAMY,

  Włodek, SP5MAD.

  SP5MAD
  09.11.2018 18:52:15
  poziom 4  Grupa: Użytkownik

  Posty: 217 #2605604
  Od: 2011-1-10
  SP2LIG
  Ale jak powiedziałem A to w swoim czasie powiem również B.
  ______________


  No to dobrze, bo myślałem, że się chyłkiem cofasz.

  No to czekamy na to B.

  Włodek, SP5MAD.

  SP5MAD
  11.11.2018 10:15:40
  poziom 4  Grupa: Użytkownik

  Posty: 217 #2606036
  Od: 2011-1-10
  VSS pisze:


  .......nie miałeś nawet krzty honoru .........


  Czyżbyś miał jakąś nadzieję ?

  Włodek, SP5MAD.
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Dla choćby 10 sprawiedliwych nie zniszczę Sodomy

  Pan mówił sobie: "Czyż miałbym zataić przed Abrahamem to, co zamierzam uczynić? Przecież ma się on stać ojcem wielkiego i potężnego narodu, i przez niego otrzymają błogosławieństwo wszystkie ludy ziemi. Bo upatrzyłem go jako tego, który będzie nakazywał potomkom swym oraz swemu rodowi, aby przestrzegając przykazań Pana postępowali sprawiedliwie i uczciwie, tak żeby Pan wypełnił to, co obiecał Abrahamowi".

  Tutaj miał miejsce prawdopodobnie słynny dialog Abrahama z Jahwe o sprawiedliwości Bożej, która nie dozwala ginąć sprawiedliwym razem z grzesznikami. Autor biblijny każe najpierw przemawiać Bogu do samego siebie na sposób człowieka zastanawiającego się, co ma uczynić w danej okoliczności. Jahwe namyśla się mianowicie nad tym, czy ma odkryć przed Abrahamem powody bliskiego zburzenia Sodomy. Jahwe postanawia dać to pouczenie Abrahamowi, gdyż wyznaczył mu niezwykłą rolę w przyszłej historii zbawienia.

  Poznanie sądu Bożego nad Sodomą i jego przyczyn może wzmocnić wiarę i ufność nie tylko u samego Abrahama i jego domowników, ale i w dalszych pokoleniach także miasta Sodomę i Gomorę obróciwszy w popiół skazał na zagładę dając przykład tym, którzy będą żyli bezbożnie, ale wyrwał sprawiedliwego Lota, który uginał się pod ciężarem rozpustnego postępowania ludzi nie liczących się z Bożym prawem).

  Bóg chce, aby Abraham nie patrzył na zniszczenie Sodomy od zewnątrz, jako na naturalne tylko zdarzenie, ale też i od wewnątrz, jako na zamierzone działanie Boże w historii. Dla pouczenia zaś o tych zamiarach Bożych potrzebne jest objawienie. To objawienie ma przekazywać drugim, gdyż jemu został przez Boga powierzony urząd nauczycielski i obowiązek troski o swych bliskich, aby strzegli drogi Jahwe przez pełnienie sprawiedliwości i sądu. Po raz pierwszy wspomniane są warunki religijne przymierza  Po czym Pan rzekł: "Skarga na Sodomę i Gomorę głośno się rozlega, bo występki ich są bardzo ciężkie. Chcę więc iść i zobaczyć, czy postępują tak, jak głosi oskarżenie, które do Mnie doszło, czy nie, dowiem się".Weź STach złamanie umrzyj już. Nie zabieraj tlenu pasożycie. Nieprzydatny kapusiu TW Gąsior. Hej.
  
SP1AP
11.11.2018 21:25:10
poziom 2Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Wałcz JO83fg

Posty: 90 #2606154
Od: 2011-9-10


Ilość edycji wpisu: 2
Nie wiem i nie będę wnikał, kto pisze pod nick'iem HealthyDonkey, ale widać, że chociaż coś trochę mu się obiło o uszy na temat Biblii, to jednak nie za dobrze rozumie jej treść, ale o tym kiedy indziej.
Na dziś to trzeba wnikliwiej spojrzeć na sprawozdanie biblijne, bo Bóg z Sodomy nie wyprowadził Abrahama, tylko jego bratanka Lota i to żona Lota tak lubiła swój żywot w Sodomie, że idąc za mężem i córkami mimo ostrzeżenia obejrzała się tęsknie za siebie i została zamieniona w słup soli. Widać ten żal za tym miejscem zagłuszył w niej ostrożność i za to ją spotkała kara. Tak mówi biblijne sprawozdanie, więc nie mieszaj tych rzeczy jeśli nie wiesz, co piszesz. Jeśli to Ty Staszku, to proponuję Biblię czytać, a nie tylko ją posiadać, bo w wielu domach też się szczycą jej posiadaniem, ale jakbyś poprosił o jej przyniesienie, to wpierw by ją musieli dobrze odkurzyć!
Kłaniam się.
73
_________________

Obrazek
CW-Cola to jest to!!!
Big Zbig <,Es Pi Łan Ej Pi>,
SWL SP1-1171 z 1967 i SP1-1300 z 1970r
Wpisy idiotów ignoruję, więc się nie wysilajcie!
Nie dyskutuję z "pampersami"!!!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
  
HealthyDonkey
11.11.2018 22:58:03
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 28 #2606180
Od: 2018-10-27
  SP1AP pisze:

  Nie wiem i nie będę wnikał, kto pisze pod nick'iem HealthyDonkey, ale widać, że chociaż coś trochę mu się obiło o uszy na temat Biblii, to jednak nie za dobrze rozumie jej treść, ale o tym kiedy indziej.
  Na dziś to trzeba wnikliwiej spojrzeć na sprawozdanie biblijne, bo Bóg z Sodomy nie wyprowadził Abrahama, tylko jego bratanka Lota i to żona Lota tak lubiła swój żywot w Sodomie, że idąc za mężem i córkami mimo ostrzeżenia obejrzała się tęsknie za siebie i została zamieniona w słup soli. Widać ten żal za tym miejscem zagłuszył w niej ostrożność i za to ją spotkała kara. Tak mówi biblijne sprawozdanie, więc nie mieszaj tych rzeczy jeśli nie wiesz, co piszesz. Jeśli to Ty Staszku, to proponuję Biblię czytać, a nie tylko ją posiadać, bo w wielu domach też się szczycą jej posiadaniem, ale jakbyś poprosił o jej przyniesienie, to wpierw by ją musieli dobrze odkurzyć!
  Kłaniam się.
  73
Szanowny Kolego


Biblia jako "książka" wydanie papierowe, nawet jako wydanie na płycie DVD w formacie txt, nawet jako wydanie na jakimkolwiek nośniku jako audiobook, nawet w szafce zabezpieczona
Czy prędzej, czy później pokryje się kurzem.

Za to nigdy nie zakurzy się tu:

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101989213

Mało tego, że nigdy się nie zakurzy, jest dostępna wszędzie, nawet w piwnicy mojej babki (która piwnicy nie ma)

Bez obrazy, ale! Intensywność zaglądania do Biblii - nie daje mądrości w niej zawartej.
Aby brać do rąk Biblię i aktywnie z niej korzystać, trzeba czuć taką potrzebę, za każdym sięgnięciem po Biblię, musi zaistnieć potrzeba, wręcz konieczność sięgnięcia po nią.

Biblia w wydaniu papierowym jest ładna, umieszczona w widocznym miejscu namiotu, może wskazywać na zainteresowanie nią, ba! sfatygowanie Biblii może świadczyć o wielkim przywiązaniu, wręcz potrzebie z korzystania z niej, obecnie nie zastąpi jej umieszczenie na jakimkolwiek nośniku i dostępie wszędzie, we dnie i w nocy.

Słusznym jest stwierdzenie, że:
"to jednak nie za dobrze rozumie jej treść"

Czyli można posiadać, można intensywnie studiować treść i nic lub prawie nic nie rozumieć, nawet rozumieć, ale nie stosować się do tej świętej księgi i zawartej w niej mądrości.

Czy ludzie, którzy gardzą innymi ludźmi, czy ludzie których głównym celem życia jest uprzykrzać żywot innym ludziom, czy wreszcie ludzie, którzy nie potrafią wyzbyć się nienawiści do drugiego człowieka. Czy tacy ludzie, choćby czytali Biblię po wielokroć w ciągu dnia i nocy? Czy tacy cokolwiek z przekazu biblii rozumieją?


Też się kłaniam
  
Katalizator
11.11.2018 22:58:17
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 375 #2606181
Od: 2018-2-20
TW Pechowiec kapusiu wszyscy wiedzą że masz solidarność z Gąsiorem i Długim Jasiem. Wspólny problem podłej przeszłości zbliża. Oznajmiłeś zborowi Jechowców o podłej przeszłości ? Ile zapłaciłeś za rozgrzeszenie ?
  
HealthyDonkey
11.11.2018 23:13:32
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 28 #2606183
Od: 2018-10-27


Ilość edycji wpisu: 1
O nieszczęsny człowieku!

Istnieje powiedzenie:

Jak Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera. Czy człowieka bezrozumnego należy wybatożyć? Nie! należy leczyć!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Dlaczego powinniśmy przebaczać
CZY ktoś sprawił ci kiedyś przykrość? — Może zrobił ci krzywdę lub powiedział coś niemiłego? — Czy masz mu odpłacić tym samym? —

Sporo ludzi ma w zwyczaju oddawać pięknym za nadobne. Ale Jezus uczył, że powinniśmy wybaczać tym, którzy nas źle potraktowali (Mateusza 6:12). A co wtedy, gdy to się powtarza? Ile razy mamy przebaczyć takiej osobie? —

Sprawa ta interesowała też Piotra. Przy pewnej okazji zapytał Jezusa: ‛,Czy mam przebaczać aż do siedmiu razy?’ Jezus powiedział mu, że siedem razy to za mało. Wyjaśnił, że należy przebaczać „aż do siedemdziesięciu siedmiu razy”.

Piotr zadaje pytanie Jezusowi
Czego Piotr chciał się dowiedzieć na temat wybaczania?

To naprawdę dużo! Przecież nawet nie bylibyśmy w stanie zapamiętać, że ktoś tyle razy sprawił nam przykrość. I właśnie tego chciał nas nauczyć Jezus: Nie próbujmy zapamiętywać, ile krzywd wyrządzili nam inni. Gdy proszą o wybaczenie, powinniśmy wybaczyć.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poproś Katalizator o wybaczenie - ja się zastanowię i ci wybaczę, ale warunkowo. (dawno przekroczyłeś siedemdziesiąt siedem razy) Nie liczyłem ale jestem pewien, że tą liczbę 77 dawno i to wielokrotnie przekroczyłeś.


  
SP1AP
11.11.2018 23:30:08
poziom 2Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Wałcz JO83fg

Posty: 90 #2606185
Od: 2011-9-10
Ale tego katalizatora kopnęło! Nie sądzę, by to była elektryczność. Raczej przy jego urodzeniu położnik się pomylił i zamiast mu dać klapsa w pupę dla lepszego krążenia walnął go pięścią w głowę, by został milicjantem. pan zielony
_________________

Obrazek
CW-Cola to jest to!!!
Big Zbig <,Es Pi Łan Ej Pi>,
SWL SP1-1171 z 1967 i SP1-1300 z 1970r
Wpisy idiotów ignoruję, więc się nie wysilajcie!
Nie dyskutuję z "pampersami"!!!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
  
SP1HHS
12.11.2018 18:41:34
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 27 #2606340
Od: 2018-10-13
  SP1AP pisze:

  Ale tego katalizatora kopnęło! Nie sądzę, by to była elektryczność. Raczej przy jego urodzeniu położnik się pomylił i zamiast mu dać klapsa w pupę dla lepszego krążenia walnął go pięścią w głowę, by został milicjantem. pan zielony


Znam takiego jednego co nawet na milicjanta się nie nadawał i wyjebali go z MO krótko po przyjęciu. Widocznie przy urodzeniu pierdolnęli go tak solidnie, że już na zawsze mu zostało.
Ale zaraz, zaraz. Przecież to byłeś ty, Zbik:

http://sp7pki.iq24.pl/podglad_posta.asp?id_komentarza=2580087_________________
KUUUURNIA Z dystansem, z dystansem

Obrazek
  
SP1AP
12.11.2018 20:58:13
poziom 2Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Wałcz JO83fg

Posty: 90 #2606380
Od: 2011-9-10
  SP1HHS pisze:

   SP1AP pisze:

   Ale tego katalizatora kopnęło! Nie sądzę, by to była elektryczność. Raczej przy jego urodzeniu położnik się pomylił i zamiast mu dać klapsa w pupę dla lepszego krążenia walnął go pięścią w głowę, by został milicjantem. pan zielony

  Znam takiego jednego co nawet na milicjanta się nie nadawał i wyjebali go z MO krótko po przyjęciu. Widocznie przy urodzeniu pierdolnęli go tak solidnie, że już na zawsze mu zostało.
  Ale zaraz, zaraz. Przecież to byłeś ty, Zbik:
  http://sp7pki.iq24.pl/podglad_posta.asp?id_komentarza=2580087


Słuchaj oszołomie i wpierw skieruj ten PISdolet w swój wypasiony, nażarty kałdun!
Poza tym może i znasz jakichś tam milicjantów, ale ja od tych sprzedawczyków, co się nawzajem kablowali za 300zł nagrody sam w 1967 odszedłem.
To tylko tak dla uświadomienia tobie baranie, jak mało mi na takich kolegach zależało, bo byli tacy, jak TY!!! Wredni i pazerni. pomysłcool pan zielony
_________________

Obrazek
CW-Cola to jest to!!!
Big Zbig <,Es Pi Łan Ej Pi>,
SWL SP1-1171 z 1967 i SP1-1300 z 1970r
Wpisy idiotów ignoruję, więc się nie wysilajcie!
Nie dyskutuję z "pampersami"!!!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
  
SP1HHS
12.11.2018 22:27:16
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 27 #2606407
Od: 2018-10-13


Ilość edycji wpisu: 1
  SP1AP pisze:  Słuchaj oszołomie i wpierw skieruj ten PISdolet


Ależ wy, KODeraści, UBywatele i cała reszta SBckiej swołoczy, jesteście śmieszni w tym nazywaniu wszystkich waszych prawdziwych i wyimaginowanych wrogów PISowcami.
Dodaj jeszcze coś o faszystach maszerujących przez Warszawę i obraz będzie pełny.

  SP1AP pisze:


  w swój wypasiony, nażarty kałdun!


Ja pierdolę, ty naprawdę wierzysz, że facet z gifa to ja?

  SP1AP pisze:


  Poza tym może i znasz jakichś tam milicjantów, ale ja od tych sprzedawczyków, co się nawzajem kablowali za 300zł nagrody sam w 1967 odszedłem.


Nie odszedłeś tylko zostałeś wyjebany z hukiem po iluś tam naganach. Wróciłeś w latach osiemdziesiątych, ale już tylko jako TW.

  SP1AP pisze:


  pomysłcool pan zielony


Kurwa mać, ty jesteś nienormalny.
_________________
KUUUURNIA Z dystansem, z dystansem

Obrazek
  
SP1AP
12.11.2018 22:52:27
poziom 2Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Wałcz JO83fg

Posty: 90 #2606416
Od: 2011-9-10


Ilość edycji wpisu: 1
Anormalny pisze o nienormalności, błłłłłłłeeeeeeee! zdziwiony
Za przeproszeniem(słownictwo) "rzygam" takim łajnem jak ty!!! cool pan zielonypan zielonypan zielony
_________________

Obrazek
CW-Cola to jest to!!!
Big Zbig <,Es Pi Łan Ej Pi>,
SWL SP1-1171 z 1967 i SP1-1300 z 1970r
Wpisy idiotów ignoruję, więc się nie wysilajcie!
Nie dyskutuję z "pampersami"!!!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
  
Electra11.12.2018 10:40:22
poziom 5

oczka
  
SP1HHS
13.11.2018 00:08:03
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 27 #2606435
Od: 2018-10-13


Ilość edycji wpisu: 2
  SP1AP pisze:

  Anormalny pisze o nienormalności, błłłłłłłeeeeeeee!


"A nie, bo ty!" Masz w zanadrzu jeszcze jakieś inne "argumenty" rodem z przedszkolnej piaskownicy?

  SP1AP pisze:

  Za przeproszeniem(słownictwo) "rzygam" takim łajnem jak ty!!!


Przepraszasz za "rzygam" czy za "łajno"? Niepotrzebnie, żadne z tych słów nie jest wulgarne.
Lepiej przeproś tych, na których donosiłeś jako TW SB ps. "Pechowiec".
Poza tym, nie jesteśmy na SP7PKI i nie musisz udawać świętoszka. Pisz jak dorosły facet.

  SP1AP pisze:

  zdziwiony cool pan zielonypan zielonypan zielony


Na starość kompletnie zdziecinniałeś, SBecki konfidencie.


_________________
KUUUURNIA Z dystansem, z dystansem

Obrazek
  
SP1AP
13.11.2018 08:49:55
poziom 2Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Wałcz JO83fg

Posty: 90 #2606491
Od: 2011-9-10
Na Twoim gifie widać, jak Ty zdziecinniałeś debilku! pan zielony
A Twoje inwektywy są jedynie przejawem Twej głupoty i bezsilnej wściekłości. pomysł
Życzę zdrowia, bo na rozum już o wiele za późno. cool
_________________

Obrazek
CW-Cola to jest to!!!
Big Zbig <,Es Pi Łan Ej Pi>,
SWL SP1-1171 z 1967 i SP1-1300 z 1970r
Wpisy idiotów ignoruję, więc się nie wysilajcie!
Nie dyskutuję z "pampersami"!!!
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE » CZY BÓG ZNISZCZY SODOMĘ DLA JEDNEGO ZE SPRAWIEDLIWYCH, KTÓRYM JEST SP5MAD WŁODEK Z WARSZAWY?

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta